peytonmarcum
peytonmarcum peytonmarcum
  • 03-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 2-quart carton of pineapple juice costs 9.68. What is the price per pint ?

Respuesta :

bubbletrolz
bubbletrolz bubbletrolz
  • 03-10-2020

Answer:

544335=r445

Step-by-step explanation:

Answer Link
joejgovea
joejgovea joejgovea
  • 03-10-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

2 pints per quart

4 pints in 2 quarts

9.68 / 4 = $2.42

So the price per pint is $2.42

Answer Link

Otras preguntas

There is nothing that you can do to conserve energy. True or False
PLEASE HELPP!!!!!!!!!! BRAINLIEST AND 10PTS Ben is studying the history of the ancient Hebrews. Read through his notes, and complete the sentences with the corr
Read the sentence below and complete the instruction that follows. The starlet stepped out in style at the award show; she wore neon green boots to match he
What does lga 1155 tell you about this motherboard?
PLZ HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Which of the following products was a major export from China during the Ming And Qing dynasty
How do staphyllococci cause human disease review?
What is the Greenhouse effect?
Can somebody help me find the zeroes for this, algebraically?
How was Germany divided after World War II?