gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Multiplicative Property of Equality states that for real numbers a, b, c, and d, if a = b and c = d, then ac = bd. True False
can someone help me out here and the tell me the greatest common factor
Which of the following statements from "Letter from Birmingham Jail" does NOT specifically help Dr. King to establish credibility with the white clergymen? Ques
most offenders on death row are
Read the following conclusion for an essay that claims that extreme sports should be more highly regulated because they are too dangerous: Whether it is a high
A car started driving from city A to city B, distance between which is 620 miles, at a rate of 60 mph. Two hours later a truck left city B and started moving to
define culinary is 4-5 sentences
Julius sold five times as many computers as Sam sold last year. In total, they sold 78 computers. How many computers did Julius sell?
what semimetal can form four single covalent bonds.
Anyone know the answer ?