isaiahquin2020
isaiahquin2020 isaiahquin2020
  • 04-09-2020
  • Chemistry
contestada

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​

Respuesta :

sofiadearden sofiadearden
  • 04-09-2020
if you divide 8.1 by 1.8 that leads to 4.5
Answer Link

Otras preguntas

primary goal of debates
Why is the Federal Judiciary Act of 1789 important in the present day?
Solve for the value of c. ​
ABC bank wants to strengthen the security of its online bill-pay features. Therefore, it decides that in addition to a password, users must also correctly enter
Dis de los muertos comes to life across the Mexican diaspora which of the following identifies the central idea of the text
A landscaper is designing a rectangular garden. In the garden, he plans to have 4 rectangular planting boxes. The length of each rectangular box is twice as lon
what is Specific Detail for History
Choose the graph that represents the point on a coordinate plane.N (8, 6) i will give brainliest
what can video games teach youngsters​
Who loves school A. ME B.Who would? C.My friends but not me D.Teachers