verasacramentop3i3z3
verasacramentop3i3z3 verasacramentop3i3z3
  • 04-06-2020
  • Mathematics
contestada

Use K to write an equation, y=kx, for the relationship.

Use K to write an equation ykx for the relationship class=

Respuesta :

XfaiiwashereX XfaiiwashereX
  • 04-06-2020
Y= 1x because the slope is 1 because rise over run 1
Answer Link

Otras preguntas

The cost for a pack of 7 padlocks to $23.80. Find the unit price in dollars per padlock. If necessary, round your answer to the nearest cent.
A lead bar 12 cm long, 2 cm wide, and 2 cm talk has a density of 11.3g/cm3. If you cut the bar in half, what is the density of one of the halves?​
Would Carnegie’s workers agree with his claim that the great wealth of the Gilded Age few was a good thing? Is the owner really helpless to improve the economic
Which angles are right? A B C E Η M Check all that apply. O A. ZKLJ B. ZEFH c. ZGFE d. ZMLK
A man pays only $60 for an item which originally sells for $100. What percent of the original price does the man pay for the item?
How did Jefferson origins leave him I’ll-suited to lead or embody a social revolution?
Help me please :(((((
Work out (8 x 10^-3) * (2 x 10^-4) Give your answer in standard form.
I WILL GIVE BRAINLIEST!!!
what happens when farmers drastically altered the breeding zones of the rocky mountain locust