mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Who called the estates general and why was this historically significant ?
Can some please help on these questions? photo attached. Thank you.​
This is an economic indicator that is computed by the bureau of labor statistics and is meant to measure the average change in prices received by us producers f
Two boats leave an island at the same time. One of the boats travels 12 miles east and then 16 miles north. The second boat travels 24 miles south and then 18 m
what type of relationship exist between money supply and prices?
Help again explain an show work
how is energy involved in physical changes and in chemical changes?
Add (4x-3)+(2x-4) Please help !!!
Which of the following equilibria will shift toward formation of more products if the volume of a reaction mixture at equilibrium increases by a factor of 2? a.
explain what a plant produces in each of the 2 parts of its life cycle