vyjahdavis07 vyjahdavis07
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

If it costs $4.77 for 9 oranges how much would it cost for 1?

Respuesta :

lesliemerten2005 lesliemerten2005
  • 04-05-2020

Answer:

1.89

Step-by-step explanation:

Answer Link
nemo4547
nemo4547 nemo4547
  • 04-05-2020

Answer:

.53 cents

Step-by-step explanation:

4.77/9 = .53

unit rate

Answer Link

Otras preguntas

who won the battle of somme? explain
Objects in a composition occupy ____________. a. negative space c. symbolic form b. the forefront d. positive space
The addition of heat energy to a system always causes the temperature of that system to increase. True False
in the movie X-Men first class the character mystique must decide between defending the people who hate her or using violence to gain human rights what type of
what do all of these numbers have in common 3 5 7 11 and 13
Whether an ionic bond or a covalent bond forms, bonds form in order to make newly created substances ________ than the substances they were created from. a. le
Which of the following is true of student loans? a. They are usually high interest. b. They are only available through the government. c. They may be eligibl
Someone who wants to learn a skilled trade on the job should consider
Our environment provides us with vital processes called ecosystem services. a. True b. False
Find f. A) 7.4 B) 8.2 C) 10.5 D) 11.1