misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What did pacal the great, Moctezuma 1 and Huayana Capac all have in common?
how to do this in scientific notation
Anna went from home to school with the speed 3 km/hour. She ran back home with the speed 6 km/hour.Her sister Olga went to school and back with the same speed,
You check for available seats on the interactive ride. There are eight seats in row. Four of the seats in one row are occopied. What fraction of seats are ava
I am usually satisfied with work that is "good enough." true or false?
In a certain company, 30 percent of the men and 20 percent of the women attend night school. if 40 percent of all employees are men, what percent of all the em
Write quadratic equation whose roots are 4 and -2 and whose leading coefficient is 5
What term describes the ability to repay debt
1. which compound has the highest boiling point ? A) C6H12O6 B) O2 C) H2O D)NaCl
A frequent cause of measurement error in polls is due to