rocky5345
rocky5345 rocky5345
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Miranda charged $4.00 for 5 brownies. Give the unit rate in cost per brownie?

Respuesta :

bubbamoore012 bubbamoore012
  • 04-05-2020

Answer: .80 for each

Step-by-step explanation:

$4/5 = .8

Answer Link
JoyMark
JoyMark JoyMark
  • 04-05-2020

Answer:

$0.80

Step-by-step explanation:

Divide 4 and 5.

4/5=0.8

So, for each brownie, and the unit rate is $0.80.

Answer Link

Otras preguntas

What was the Sepoy Rebellion, and how did it change colonial India?
Read this passage from Beowulf. then, saw the sage companions who waited with Hrothgar, watching the flood, that the tossing waters turbid grew, blood-stained
Supporting evidence should be presented in a. the introduction, right after the thesis statement. b. the body, right after subtopic statements. c. the conclu
Which is bigger, 40% of 180 or ¼ of 320?
Medications are often the complete solution for curing those with a mental 6 disorder. Please select the best answer from the choices provided. T F
Which of the following refers to Napoleon's blockade of British goods? a. Continental System c. The Directorate b. The Consulate d. The Concordat Please sel
what is 1/4 divided by 2
Describe the major sleep disorders?
Three vertices of a rectangle are given. Find the coordinates of the fourth vertex. (–3, –3), (7, –3), (7, 2)
what is the product of 6256 and 486