josephgarrett5373
josephgarrett5373 josephgarrett5373
  • 01-05-2020
  • Mathematics
contestada

Can some help me pleas I don’t know

Can some help me pleas I dont know class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2020

Answer:

$0.78 for one bar

Step-by-step explanation:

2.34 divided by 3, is .78. that means the unit rate (how much for just one) is $0.78.

Answer Link

Otras preguntas

“Election Makes Mockery of Democracy” Determine which word indicates bias. election makes mockery democracy
What type of fossil is a footprint
Some African American leaders responded to segregation by A) tearing up railroad ties and burning houses B) educating themselves and writing pamphlets C) going
4 times the difference of f squared and g increased by the sum of f squared and 2g
What is (4x+7)^2???? Need this for compass math test
what resoon was given for U.S invasion of Iraq in 2003
what number am i? the digits in my number are 3,8,4,1.i am odd. i have a 4 in my hundreds place. i am less than 2,000. create more riddles!
What are the errors/grammatical lapses found in this essay? My Favorite Car All people dream of having their own car, and I am not an exception.I have one dream
choose the equation below that represents the line passing through the point (7 , −2) with a slope of -3. y-2= -3 (x+7) y+7= -3 (x-2) y+2= -3 (x-7) y-7= -3 (x+2
Two quantities are related, as shown in the table below: x y 2 3 4 4 6 5 8 6 Which equation best represents the relationship? (4 points) y = x + 2 y = x + 1 y