wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

When trying to break-down the structure of a Shakespearean sentence, you might want to ask yourself, ________________________________________ a. Where do the s
two ways in which parents can encourage equal power rations among their children at home
Why does his teacher ask him to balance the equation by including the correct coefficients?
elements of a successful business man/woman
elements of a successful business man/woman
What is the pacific ring of fire?
The defining characteristic of deserts is _______. a. low rainfall b. high temperatures c. lizards d. cacti
is a book considered technology?
In which continates is Germany Located
explain how to divide an amount by 3