ayannasmith12
ayannasmith12
04-04-2020
Mathematics
contestada
261 candy bars cost $87.
Respuesta :
eukalim
eukalim
04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439
04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 52+ )
Otras preguntas
The sanderling is a shorebird that feeds on insects and small crustaceans such as crabs. Sanderlings that are beyond breeding age often stay in the southern fee
Abby practiced for 11/12 of an hour and Lauren practiced for 2/3 of an hour. How long did they practice on Wednesday
I can't figure out what 2x/x equals.
If there is a ratio of 3 to 2 what is the ratio of 3if the total is 30
Polygons must have which of the following characteristics to be considered similar
What is the range of these numbers? 8,4,9,2,3
What fuel can the US produce using farmland
non foliated rocks have very narrow layering
Trying to at least find the point slope form of a line
On which continent did the first modern humans appear? A. North America B. Asia C. Australia D. Africa Located just north of present day Khartoum,this city