Jayla06 Jayla06
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

The cost of a set of four tires is $192 what is the unit rate for the cost of one tire

Respuesta :

masonpresley4 masonpresley4
  • 02-03-2020

Answer:

I believe the unit rate is 48 dollars per tire.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following organisms lacks a coelom? (A) roundworms (B) segmented worms (C) clams (D) grasshoppers (E) people
Express 8.15 as a mixed number.
Solve each inequality, justifying each step you use x-5<35
What is the value of the digits 4 in the number 84,230
How are the 4s in 0.44 related
Solving linear equations is not for me :b i need to know p - 15 = 13 - 6p
What roles do proteins play in organisms?
round to the nearest hundredth. 84.562
How do you write 4.293 in expanded form?
If there are 36 performers in a dance recital. The ratio of men to women is 2:7. How many men are in the dance recital ?