Ms4124043
Ms4124043 Ms4124043
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

I need help with this question.

I need help with this question class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-03-2020

Answer:

number of guests: 2,8,14,18,20

number of tables: 1, 4, 7, 9, 10

Step-by-step explanation:

Amy will have 4 tables for every 8 guests

write as a ratio 4/8

simplify the fraction 4/8=1/2

Amy will have 1 table for every 2 quests

Answer Link

Otras preguntas

what is a kite and a parallelogram and what is there differences ​
A 7-gallon jug of water costs $22.40. What is the price per pint?
if total production is R500 million and aggregate demand is R550 million​
LeBron Raymone James, Sr., The First Player In NBA History With 40,000 Points During The Denver Nuggets And The Los Angeles Lakers At Crypto.Com Arena In Los An
In table tennis, the table is a rectangle 9 feel long and 5 feet wide. A tennis court is a rectangle 78 feet long and 36 feet wide. Are the two surfaces similar
At a frozen yogurt stand, two small cones, one medium cone, and two large cones cost $ $14.60$ . One small cone, one medium cone, and one large cone cost $ $8.7
LeBron Raymone James, Sr., The First Player In NBA History With 40,000 Points During The Denver Nuggets And The Los Angeles Lakers At Crypto.Com Arena In Los An
How do you feel you have performed in the previous review period
What is the answer (x+1)(x+1)=
What should you do when the bread is finished baking?