travonsmall1998ts travonsmall1998ts
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

A store is advertising 3 boxes of cereal for $1.95 each. What expression. Would be used to find how much 3 boxes costs?

Respuesta :

mathias19
mathias19 mathias19
  • 01-02-2020
1.95x3 or yx3 because thats how multiplication works
Answer Link

Otras preguntas

please answer 11 and 12 asap
How do you create a model to solve the problem: 2/3 times 3/4
What is one of the symptoms of heat stroke?
A science student holds a 55g egg out a window. Just before the student release the egg the egg has 8.0 j of gravitational potential energy with respect to the
_____ is the most important physiological variable affecting animal metabolism
During a baseball game a pitcher threw a baseball, and the catcher, who was behind home plate, caught it. Which is true about the pitcher when the catcher caug
what is one principle theme of emilia pardo bazan's work?
solve and graph26 > 4c + 15 + 8c
pure rain egg yolks battery acid and milk are all examples of acids true or false
Hi guys I have s question. I need help doing question 6 and 7. Branlyist to the first answer!