sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

In the poem "I Am Offering This Poem," by Jimmy Santiago, what is the connotation of the lines, "or like a pair of thick socks the cold cannot bite through"? A
Flow of a fluid in a conduit will not occur without a difference in .
When drinking alcohol,______ is enhanced ,especially in competitive situations
What is the inverse of the function f(x)=4x
your friends sit in a sled in the snow. If you apply a force of 120 N to them, they have an acceleration of 1.3 m/s^2.what is their mass?
Jamal ate 14 of a bag of peanuts. His 3 friends ate equal shares of the remaining peanuts.
Help please please please
Describe an advertisement or some advice that was given to you about a health product.
_________________ is a disagreement or clash between two or more people.
Longitudinal as well as cross-sectional research finds a strong link between _____ and volunteering.