abbyjones15263 abbyjones15263
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

This package of cheese costs $2.97 (there are 11 slices of cheese)

How much would a package with 18 slices cost at the same pruce per slice?​

Respuesta :

chrishinson80 chrishinson80
  • 03-12-2019

Answer:

$4.86

Step-by-step explanation:

2.97/11 =.27                 .27 x 18= 4.86

Answer Link
jecarter2099 jecarter2099
  • 03-12-2019

Answer:

4.86

Step-by-step explanation

Answer Link

Otras preguntas

From what you've learned so far, how is molecular structure related to smell?
You are asked to write an essay arguing for the immediate repeal of an unfair law in your country. What is the BEST way to describe the purpose of this essay? A
helppp meeeeee plssssss asap
If two places on the ground that are 25° 35'N and 25° 30'N are shown 8 cm a part on a given map, what is the scale of the map?​
The Indian who renounced his knighthood after the Jallianwala Bagh massacre:​
Fine the rate for the following situation, A bath sink streams 5 gallons of water in 2 minutes?
At a school, 40% of the sixth-grade students said that hip-hop is their favorite kind of music. If 68 sixth-grade students prefer hip hop music, how many sixth-
The process by which the organisms that are better adapted to the environment survive and reproduce is called .
At the end of World War II, businesses changed from making war materials to making A. computer systems B. consumer goods C. agricultural products D. alternative
What is exporting? ..........