iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

Which of these statements describes the idea of True Womanhood? Women were encouraged to work outside the home so that they could help support their families. W
Is a tomatoes a substance of a acid or a base
Cite the Scriptural reference of the quoted verse: _____ "A man rejoices in giving the right answer, and a word spoken at the right time-how good it is!
An angle in standard position has a terminal side that passes through (-1, -1). Choose all of the functions that will be negative for the angle. tan csc sin se
What is 60% of 150? Please answer.
is dna an amino acid
Two​ fire-lookout stations are 100 miles ​apart, with station A directly south of station B. Both stations spot a fire. The bearing of the fire from station A i
20,769,033 word from
Solve the following proportion for y.3/11 = 10/yRound your answer to the nearest tenth.
Rewrite the paragraph, correcting all mechanical errors. According to Dr. Jones, Prof. of marine biology at Fla. International university in miami, Famous Orcas