becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

A playground is being designed where children can interact with their friends in certain combinations. If there is 1 child, there can be 0 interactions. If t
Find the measure of the indicated angle
The measure of an angle is 93.6°. What is the measure of a supplementary angle?
recalcitrant n a sentence
Which graph represents the equation y=1/3x-4
A person exerts a horizontal force of 42 n on the end of a door 96 cm wide. what is the magnitude of the torque if the force is exerted (a) perpendicular to the
5. Why might it be useful to determine the elements that a planet or moon is made up of?
when exiting a parking spot ____ has the right of way?​
Marina is cooking soup in a pot on the stove. The pot is in direct contact with the stove. In this case, heat energy is transferred to the soup by
Which statements about the life of William Morris are true?Choose all answers that are correct.A. Nature and medieval art inspired him, and he wrote poetry, pro