tonymartinez5687
tonymartinez5687 tonymartinez5687
  • 03-11-2019
  • Mathematics
contestada

a Grocer mixed nuts worth $4per kilogram with raisins worth $3.25 per kilogram to make 15 kg of a mixture worth $3.60 per kilogram how many kilograms of nuts were used

Respuesta :

BILLYPANDAMAN
BILLYPANDAMAN BILLYPANDAMAN
  • 05-11-2019

Answer: 23 kg of nits

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Look at a picture of the American flag. Approximately what part of the flag is blue? Explain.
Find the range and the interquartile range of the data set represented by the box plot. The range of the data set is , and its interquartile range is . The ran
What you give up to obtain an item is called your a. opportunity cost. b. direct cost. c. explicit cost. d. monetary cost?
what is the scientific notation for 72.4
The perimeter of a rectangle is 900 yards. What are the dimensions of the rectangle if the length is 70 yards more than the width?
is fever a specific or nonspecific immune response? I need help! If you can provide an explanation, that would be great. If you cannot, it's okay. Just make sur
solve the inequality x divided by 6 is less than or equal to 3
Given the triangle below, find cos(θ) 24,25,7
PLEASE HELPP 1.Where would uncharged particles be most likely found in an atom? A.on the electrons B.inside the protons C.inside the nucleus D.outside
Complete a factor tree and a ladder diagram to find the prime factorization of 54