brie23460
brie23460 brie23460
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Ribbon is sold at 3 yards for $6.33. Jackie bought 24 yards of ribbon for a project. How much did she pay?

Respuesta :

montanaherrera1984 montanaherrera1984
  • 02-10-2019

151.92

selling the twenty four yards at six dollars and thirty three cents 24 x 6.33 =

Answer Link

Otras preguntas

Find the quotient (5x - 35y + 50) ÷ 5
hi there can anyone help me out with this question please
Purpose of state of union
Alkaline earth metals do not react with oxygen. true or false
Choose all the answers that apply. A gas _____. has a fixed volume has a fixed shape is difficult to compress takes the shape of its container has molecules w
How many milliliters of 0.200M H2SO4 will neutralize 40.0 mL of 1.50M KOH?
What type of verbal appears in the sentence? My goal is to skydive over the Grand Canyon.
which expression represents the amount of money john has collected? john collects $5 for club dues from each member.
put the following list of numbers in ascending order. a)1.206 b)1.212 c)1.2105 d)1.21
Over time, the power of the presidency has expanded because