gemel70 gemel70
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Cedric bought 12 pens for $1.44 what’s the unit rate

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.12 per pen

Step-by-step explanation: 1.44 divided by 12

Answer Link
Jewelruby1012
Jewelruby1012 Jewelruby1012
  • 02-10-2019

Answer:

Step-by-step explanation:

Hope this is enough and I’m really sure about this I just learned unit rates yesterday

Answer Link

Otras preguntas

Please help! I need to know the surface area of this! I will mark brainliest!
2gallons = _______ pints
complete the square 4x^2-8x=40
Plzzzzzzz helpppppppppppppp
Which expression is a factor of both x^2 − 9 and x^2 + 8 x + 15
which parent function is represented by the graph
What is the measure of Z if W equals to 116*
The last part of your conclusion, the one that ends with_____helps to drive home your point and spur readers to action A. A memorable statement B. A clearly sta
PLEASE HELP ME I DONT WANNA FAIL Which most accurately states how the Italian Renaissance influenced the Low Countries of Northern Europe? A: Northern European
Karen horney's psychological social theory suggests that neurotically ____________ involves developing a detached and "cool" demeanor—not responding emotionally