itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

In 2017, Sage went to dance class four hours a week. In 2018, the amount of time she goes to dance class has increased by 40%. How many hours does Sage go to da
Solve for x. Round to the nearest tenth, if necessary.​
a pair of jeans originally cost $140 and are now on sale for 65% off. what is the sale price of the jeans
The Aztec came to power in central Mexico during the A.D 1300s. fact or opinion
¿cual opción completa las oraciones de manera? commands are _____ for someone else. In Spanish, affirmative commands use the _____ form of the verb, while negat
In "Youth" why is the Astronomer's son called Slim?
One reason why organisms with certain fur colors within a population are able to survive and reproduce in their environments is due to
80ft18ftwhat is the length of the hypotenuse in feet?​
Calculate the value of c in the following square using the information given. с W. Х 10.6 cm b Z 0 c = 15 cm c = 16 cm c = 17 cm O c = 18 cm
help fill red and grey mark brainly