citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

What factors enabled the muslims to conquer so much territory
There were 12 3/4 cups of orange juice in a car in each day Alberto drink one one fourth of orange juice today there is 1/4 cup of orange juice left for how man
write a division problem involving the division of a decimal by a whole number with an estimated quotient of 7
The three main causes of imperialism were economic causes, political causes and social/religious causes.  Choose all of the  following that are economic causes
Calculate the change in the canister pressure when the outside temperature changes from 72 ∘f to 80 ∘ f.
How many presidents had unsuccessful assassination attempts on their lives?
Use division to find all the whole number ratios equivalent to 168 : 56
what are symbols or words that represent positive and negative integers
Which type of stretching must be done under the supervision of a coach or a trainer?
use substitution to solve s+a=4 and 35+5a=2550