sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

What country is located at 15 degree north 105 degree east
how do 7.6 be written in word form
The Nile begins as two separate rivers, the ___________ flowing from eastern Africa and the __________ from central Africa?
what is 1/10 of 0.09 ?
what materials where used to make the first gps
Can someone tell me What is half of 4/9
During digestion, why do you think it is necessary to break up the fat into tiny droplets?
Which equation is equivalent to y-6=-12(x+4)
toussaint L'Overtture led a revolt that eventually resulted in independence for what country
is -4 5/12 a rational or irrational number?