RajhniRaxton RajhniRaxton
  • 04-09-2019
  • Mathematics
contestada

The peanuts cost 1.12 for 1 kilogram. How much does 7.4 kilograms cost​

Respuesta :

Sheyin
Sheyin Sheyin
  • 05-09-2019

Answer:

8.288 money

Step-by-step explanation:

1 kg --------> 1.12 cost

7.4 kg --------> 1.12*7.4

7.4 kg --------> 8.288 cost

Answer Link

Otras preguntas

what is the purpose of a signal pharse
3x+y=5 2x+y=5 solve for X or y
33/50 as a percentage
After ensuring your own safety, your next priority when caring for a patient with an extremity injury is to:
What was William Wordsworth's philosophy in the "Rainbow"
An engine does 10 J of work and exhausts 25 J of waste heat during each cycle. what is the thermal efficiency? I did it like this... eff = [tex] \frac{work}{Qh
How many eggs does it take to equal a three ounce portion of lean cooked meat
what was the Hopi tribes land like?
Millie received a $15 tip on a meal that cost $65. What percent of the meal cost was the tip? NOTE**** *PLEASE SHOW YOUR ANSWER*
What kind of drama pokes fun at institutions or humanity and exposes their flaws? A. satire B. tragedy C. farce D. comic relief