moniquekissable moniquekissable
  • 01-05-2019
  • Mathematics
contestada

Ms hall buys 8 plants for his garden each plant cost $5 the next day he buys a rose bush thst also cost $5 how much more do the 8 plants cost than rose bush

Respuesta :

ellisemma03 ellisemma03
  • 01-05-2019

They cost $35 more than the rose bush.

Answer Link

Otras preguntas

ratio simplest form of 1 hour and 45 minutes
What is the best estimate for this product? 81*409?
Which of these is most responsible for causing eating disorders? A. Media images B. A government agency’s website about healthful food choices C. Regul
What is -0.8a-8=0.2a ?
The MAIN reason for the deforestation of the Amazon Rain Forest is A) the need for housing. B) the need to drill for oil. Eliminate C) the need to clear land
Which biome contains plants with large leaves and animals with large ears?
How was migration been a disruptive loss for ha in the novel inside out and back again
What is the simple interest for 1 year on a loan of $2000 at 9% interest?
A 1875 kg car moves with a velocity of 5 m/s. What is its kinetic energy?
The formula for the lateral area of a right cone la=pirs, where r is the radius of the base and s is the slant height of the cone. which are equivalent equation