gabrielliudodo gabrielliudodo
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Finnegan shot 2 rolls of film film with 36 exposures on each roll. It costs $39.60 to develope all the pictures. How much did it cost for each person.

Respuesta :

karinaperea20 karinaperea20
  • 03-04-2019

Answer:

$0.55

Step-by-step explanation:

2x36= 72

39.60/ 72

Answer Link

Otras preguntas

True or False along a divergent boundary, two plates slip past each other,moving in opposite directions.
the area of a triangle is 41 yards to the second power with a base of 5 yard what is the height in yard
sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
when we look at a leaf, we see the colors of light that are reflected off its surface. how does the relatively low flow of oxygen in green light?
There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5
why can parents who are heterozygous for type a and type b blood have children with any of the four human blood types?
a soccer team played 160 games and won 65% of them. how many did they win?
There is an inverse relationship between x and y. If y is when x is 3, what is x when y is 9? 3 5
how might a scientist a determine  whether trait sex-linked by observing the offspring of several genetic crosses