babygurl71 babygurl71
  • 03-04-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Stanton bought 2.6 yards of fabric for $8.84. What was the cost per yard?
​

Respuesta :

LexiIsYourBestie
LexiIsYourBestie LexiIsYourBestie
  • 03-04-2019

It’s 3.4, but that’s what I think it is

Answer Link

Otras preguntas

HELP WORTH 50 points
30 POINTS!!!! Answer the following question in 3-4 COMPLETE Sentences. 1) What are some things you enjoyed about Romeo and Juliet? Be specific.
Determine the new price after following the markdown. original price $72.00 markdown 15% Choices •$61.20 •$62.50 •$61.85 •type equation here
Did other genocides happen that were not called genocide? Why?
PLEASE HELP ASAP I'LL MARK BRAINLIEST IF YOU ANSWER ALL QUESTIONS.
If I travel at a constant speed of 70 miles per hour for 2 hours and 15 minutes, how far will I go? 1 point Your answer​
THIS SEEMS LIKE ALOT BUT ITS NOT HARD IM JUST DUM no links plzzz (1) Kung Fu has many stances that help build a martial artist’s strength and balance. (2) Some
What is the volume of this prism 63 cubic units 16 cubic units 36 cubic units 54 cubic units
___________________ symbols have shaped cultural expressions such as paintings, architecture, and music.
ALMOST DONE JEEEEEEZ