johnab123
johnab123 johnab123
  • 03-03-2019
  • English
contestada

What is the answer to this question

What is the answer to this question class=

Respuesta :

Ravenous
Ravenous Ravenous
  • 03-03-2019

B. The effects in change in agriculture.

Answer Link

Otras preguntas

What is the approximate value of ? Round your answer to the nearest hundredth. 1.99 2.38 2.50 4.98
I need help pleaseeeeee
What is Mrs. Weera's plan : From The Breadwinner
If an ending doesn't fit with the rest of the story, which is the best revision strategy for a writer?
What does air pressure mean
Bill is in a class of 15 boys and 35 girls. 40% of the students in class take the bus to school. How many students did not take the bus to school ?
Which best explains the general function of a story's opening?
Which natural resource is nonrenewable? geothermal hydroelectric coal corn
The cost of red apples was $3.87 for 3 pounds. The cost of green apples was $2.64 for 2 pounds. What is the cost per pound of red apples?
If Sophie graphed all the points correctly, which ordered pairs would you find in the table?