jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

How did Columbus and Coronado,being entrepreneurs how did it help them make their expeditions possible?
Which state must be supplied with the most energy to turn into a gas?
16 POINTS!!!!!! Which statement about the artist Michelangelo is not correct? A. He was moody and short tempered and once had his nose broken in a fig
One example of a very complex land ecosystem full of thousands of kinds of living things
Which of the following is not a function of protein? A. Helping cells communicate B. Serving as enzymes C. Insulating the body D. Giving cells structure
The fall of Tenochtitlán in 1521 was significant because
The fall of Tenochtitlán in 1521 was significant because
which of the following traits is acquired? a. the number of petals that grow in a plant's flower b. the wing shape of a wild bird c. the ability of some
How many different kinds of bases can be found on DNA?
which do you think would be warmer on a winter day when there is no wind a thick forest or a grassy field? explain your answer