donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Which tool would you use to create and delete partitions on hard drives?
find the area of the metal sheet below that is required to make this square-shaped traffic sign. one side is labeled 8x-1.
What is the name of the nation that performs that hamat'sa dance?
The preferred method of boiling vegetables is to... Select one: a. boil vegetables slowly in a weak soda solution b. place vegetables in a pot of cold water and
If a soccer team won 7 of its 13 games, what was their ratio of wins to losses? Assume that there were no tie games. 7 to 6 7 to 20 7 to 13 1 to 2
Can someone please help me please.
An undefined term cannot be used in a theorem. a. True b. False
I suck at poetry so. Can someone please write me a limerick poem Its only 5 lines with a rhyme scheme of AABBA
answer to quad equation 3(x+4)^2-81=0
I really need help here... please