jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Which member of the restaurant and food/beverage service career is mostly likely to plan menus and direct worker
Which organelle forms the surface of a cell, separating its contents from the outside world PLEASE HELP
One of the bacteria model 1 has a tail like structure
Plz help, show war and will mark brainliest
What is the term used to describe the right of the Supreme Court to judge the constitutionality of laws passed by Congress? A) unlawful search and seizure B)
why does tinker v. des moines remain an important precedent setting case
What ideas did Jesus teach his followers? Select all that apply. A. to be kind and charitable B. to believe in only one God C. to be happy all the time
a. el lápiz c. el marcador b. el bolígrafo d. la goma de borrar
Who is martin luther king
2C2H6(g) + 7O2(g) → 4CO2(g) + 6H2O(g) In the equation, if 14 L of ethane (C2H6) and 14 L of oxygen (O2) combined and burned to completion, which gas will be lef