lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

If you visit the National Mall, where are you? a. Minneapolis, Minn. b. New York City, N.Y. c. Washington, D.C.
How many people were living in the United States of America on July 4, 1776? 2.5 million 9 million 15 million 30 million
Why are the Muslims and the Jews are fighting over Israel?
What is the formula for Slope-Intercept Form of the Line
This is inverse functions...any help on 3aii?
Who wrote the sonnet, “The New Colossus,” which is engraved on the pedestal of the Statue of Liberty?
true or false the american revolution was fought by the american colonies and china??
The economy of the Hopewell people of North America was based on?a. no sedentary activities, but trading of plants for medicine.b. full-scale domesticated agric
When were fireworks first used in an official Fourth of July celebration?
IDEAS FOR RECONSTRUCTION, explain why they are good ideas?