zeew14 zeew14
  • 04-10-2018
  • Mathematics
contestada

50 apples cost $25 how much would it cost for 75 apples

Respuesta :

agibboney0405
agibboney0405 agibboney0405
  • 04-10-2018

It would cost $37.50.

Answer Link

Otras preguntas

3ax-n/5=-4 solve for x
If one paper clip has the mass of 1 gram and 1,000 paper clip have a mass of 1 kilogram, how many kilogram are 8,000 paper clip
write the name given to a large area of sea or ocean that is partially enclosed and is larger than a bay
how to write 6007200 in two other form
How do you write a word form for 4.293
Show two ways to decompose the number 749
Which event in history is seen by many people as the beginning of the Great Depression?
A chunk of paraffin (wax) has a mass of 50.4 grams and a volume of 57.9 cm3. What is the density of paraffin?
what is V=LWH for L?
which value correctly represents the number that is 10 times as great as five hundred eighty-one thousandths?