jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

When electromagnetic radiation of wavelength 300nm falls on the surface of sodium electrons are emitted with a KE of 1.68 * 10 5 J mol ​-1 .what is the minimum
find the total price of a $14.00 shirt including the 7% sales tax
The sum of Ellie's age and Genya's age is 60. In six years, Genya will be eight times as old as Ellie. How old is Ellie now?
What is the speed of a periodic wave with a frequency of 4.5 Hz and a wavelength of 0.9m?
Noelle can run 3 miles in the time it takes for Staycie to run 2 miles and Liam to run 1 mile. Noelle, Staycie, and Liam take part in a long distance relay wher
I just have 2 answer choice questions and I need help! Brainliest, thanks, ratting etc.
Melissa wrote an expression equivalent to the one shown. 4x + 8x + 7 + 4.which could be the expression Larisa wrote?A-23xB-12x+11C-32x+28D12x squared +11
What is the correct answer and why show your work
Environmental influences begin at birth and continue throughout life. T F
why was Frederick Douglass first dollar New Bedford so precious to him