monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
What's the sum of all the integers between √3 and √89 ?
What does Constantine say about christianity? In your own words
Why are licensing and certification requirements important? What benefit do they have?
Research studies by psychologist _____ demonstrated that infants acquire object permanence at a much younger age than piaget believed.
The separate work of broca and of wernicke provided the first compelling clinical evidence that language and speech functions are performed primarily by the ___
How was citizenship defined during each time period?
which parts are the same in all nucleotides? which part is different
what is the formula and name of the compound formed between na+ and o2-
Which of the following best describes the British position toward Native Americans after the Revolutionary War? A. The British insisted on protections for t
The highly conserved sequence element present within homeotic genes is called the __________.