zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

If 42% of a number N is 8.4, what is the value of N?
All t-shirts in a store are on sale as shown. Is this markdown greater than or less than a markdown of 1/5 off the original price?
Alfie thinks that if he cuts a parallelogram along a diagonal, he will get two triangles that have the same shape and size. Is he correct? Construct a math argu
How to simplify 3x+2-x-4
C(x) = 0.000002x3 − 0.03x2 + 400x + 80,000 where C(x) denotes the total cost incurred in producing x sets. Find the level of production that will yield a maximu
Please help ASAP!!!!!! f(x) = x^2. What is g(x)? (10) points!!!
Please help with this my teacher isn't responding!!!
What is the key factor in determining sales mix if a company has limited resources?
Puritans help fast pls
What is the roots for those words