zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

Select the values that make the inequality -n< −4 true. Then write an equalivalent inequality, in terms of nn. (Numbers written in order from least to greate
The Guam rail is a flightless bird found on the island of Guam. It builds a shallow nest on the ground and lays eggs throughout the year. There are no native sp
A bin of 5 transistors is known to contain 2 that are defective. The transistors are tested one at a time until both defective transistors have been identified.
Maisiereceives a weekly paycheck from her boss she spent half of this week paycheck on food and spent and additional 5.00 on a taxi . If she didn't spend any ad
Project: Communicating Design Details
Charles lives in Houston and runs a business that sells boats. In an average year, he receives $851,000 from selling boats. Of this sales revenue, he must pay t
Solve the following equations mentally 1. 5 – x = 8 2. -1 = x – 2 3. -3x = 9 4. -10 = -5x
define the natural fibre​
someone help me answer this please!!!
What is the equation of an exponential function with base=2 that has a vertical stretch by a factor of 3, a shift to the right 5 and a shift up 6 ?