aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Find the area of a circle with a radius of 16 cm. Please help!!
im not sure if it is a molecule or an atom ​
Sam Cooke: a. was blind from the age of 7. b. combined gospel music's ecstatic side with boogie-woogie. c. had a well-publicized drug addiction. d. had almost n
A train travels at a speed of 70km/h and travels a distance of 630 km. How long did it take the train to complete its journey?
What is the value of (52 - 10) = 5 x 23? А 0 B 18 C 24 D 40
how does condensation happen in the earth atmosphere? sorry for the subject btw.
The Balkan region is considered a cultural crossroad due to the diverse range of ethnic groups, religions, and languages found in the area. This can largely be
Find the value of x in the equation 2^x -4x=0
i need help on this one its hard for me :(
WILL MAKE BRAINIEST) Using the image and your knowledge of spectroscopy, what ELEMENTS are found in the sun? Hydrogen Helium Mercury Sodium Calcium